Przejdź do treści

Edukacja
i rozwój

2. Wielicka Spartakiada Seniorów 2023 już za nami!

Wielicka Spartakiada Seniorów. Zawody w przeciąganie liny.

Wiek nie gra roli, gdy w zdrowym ciele, zdrowy duch, a kiedy sportowym aktywnościom towarzyszy prawdziwa radość i uśmiech na twarzy, to nie ma się sobie równych!

Tak w największym skrócie można podsumować widowisko na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej, gdzie 9 czerwca 2023 roku od samego rana aktywni wieliccy seniorzy brali udział w niezliczonych konkurencjach sportowych i sprawnościowych.

Wszystko to za sprawą Wielickiej Spartakiady Seniorów, w ramach której do wspólnej, aktywnej zabawy zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

W duchu pozytywnej, sportowej rywalizacji seniorzy mieli okazję sprawdzić się w dziewięciu konkurencjach indywidualnych: nordic walking, boule, rzuty do tarczy, slalom rowerowy, rzuty piłką do kosza z miejsca, rzuty obręczą na pachołek, hulahop, badminton parami, podbijanie piłki nożnej oraz w trzech konkurencjach drużynowych.

Wielicka Spartakiada Seniorów – wyniki zawodów drużynowych

Sztafeta wahadłowa

 1. miejsce – UTW Wieliczka
 2. miejsce – UTW Kłaj
 3. miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice

Rzuty do kosza na czas

 1. miejsce – UTW Kłaj
 2. miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
 3. miejsce – UTW Wieliczka

Wyścig z obręczami

 1. miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
 2. miejsce – UTW Kłaj
 3. miejsce – UTW Wieliczka

Przeciągnie liny czyli konkurencja finałowa

 1. miejsce – UTW Kłaj
 2. miejsce – grupa mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
 3. miejsce – UTW Wieliczka

Zwieńczeniem aktywnego dnia była uroczysta dekoracja i wyróżnienie poszczególnych drużyn przez Zastępcę Dyrektora Wielickiego Centrum Kultury Joannę Zygmunt oraz Prezes Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbietę Achinger.

Nie samym sportem człowiek żyje, dlatego o oprawę artystyczną Wielickiej Spartakiady Seniorów zadbała grupa wokalna seniorów pt. „Śpiewać każdy może”, która powstała z inicjatywy Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów Hanny Kozioł, oraz Chór KHAREBA z Gruzji, wykonujący tradycyjną ludową muzykę gruzińską.

Dziękujemy za pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy. Wasza pasja, sprawność i zaangażowanie są wzorem i inspiracją nie tylko dla innych seniorów, ale również dla młodszych pokoleń!Przejdź na górę