Przejdź do treści

Edukacja
i rozwój

2. Wielicka Spartakiada Seniorów

Obrazek promujący 2. Wielicką Spartakiadę Seniorów. Wieliczka 2023. Znajduje się na nim Miasta Wieliczka i nazwa imprezy oraz pięć kółek olimpijskich na tle pogodnego nieba.

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Wielickie Centrum Kultury, oraz Stowarzyszenie Wielicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, serdecznie zapraszają do udziału w 2. Wielickiej Spartakiadzie Seniorów, która odbędzie się już 9 czerwca br. o godzinie 9.00 w Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

Tegoroczne wydarzenie opiewać będzie w niezliczone atrakcje sportowe, występ artystyczny grupy wokalnej seniorów pn. „Śpiewać każdy może” oraz występ chóru KHAREBA z Gruzji.

Seniorzy spróbują swoich sił w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a będą to między innymi marsz z kijkami nordic-walking, boule, rzuty do tarczy, slalom rowerowy, rzuty obręczą na pachołek czy sztafeta wahadłowa. Podczas zabawy wyłonieni zostaną zwycięzcy poszczególnych konkurencji. Zaplanowane konkurencje pozwolą zawodniczkom i zawodnikom wykazać się tężyzną fizyczną i biegłością umysłu.

Zawodnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w konkurencjach indywidualnych, otrzymają medale, a zwycięzcy konkurencji drużynowych zostaną nagrodzeni pucharami.

Wielicka Spartakiada Seniorów – jak się zgłosić?

Zgłoszenia uczestnictwa w 2. Wielickiej Spartakiadzie przyjmowane są telefonicznie pod numerem 573 336 959 oraz poprzez wiadomość e-mail: cas@wck.wieliczka.eu, najpóźniej do 8 czerwca br.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkurencji Nordic Walking proszone są o zabranie swoich kijków. W tym dniu obowiązuje również ubranie i obuwie sportowe.

Mamy nadzieję, że tegoroczna forma Spartakiady, pozwoli naszym seniorom aktywnie spędzić czas.

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Serdecznie zapraszamy !

Plakat promujący 2. Wielicką Spartakiadę Seniorów. Wieliczka 2023. Na plakacie znajduje się logotyp Miasta Wieliczka oraz partnerów imprezy: Wielickiego Centrum Kultury, Pulsu Wieliczki, Centrum Aktywności Społecznej, Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Gminnej Rady Seniorów, Solnego Miasta,


Przejdź na górę