Przejdź do treści

Zdrowie
i opieka

Jak opiekować się osobą starszą w domu – poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów

Starsza kobieta siedząca w fotelu i zapatrzona w dal. W dłoniach trzyma smartfon.

„Zrozumieć starość – Poradnik dla Rodzin i Opiekunów Seniorów” to wartościowa pozycja dla każdego, kto zajmuje się opieką nad osobą starszą. Autorzy poradnika – eksperci i praktycy w dziedzinie opieki domowej dla seniorów – dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, co pozwala czytelnikowi na oswojenie tej tematyki.

Ta kompleksowa publikacja obejmuje wiele tematów związanych z opieką nad osobami starszymi. W sposób jasny i przejrzysty wyjaśnia i podpowiada m.in.:

  • Jak zrozumieć starość oraz potrzeby zróżnicowanej grupy seniorów,
  • Jak postępować z osoba starszą, której kondycja psychofizyczna ulega widocznej zmianie,
  • Jak wykonywać czynności pielęgnacyjne, opiekuńcze i terapeutyczne właściwe dla chorób i schorzeń wieku starczego,
  • Jakie formy wsparcia i pomocy instytucjonalnej przysługują osobom starszym i ich opiekunom.

Wyjątkowy poradnik dla rodzin i opiekunów

Co wyróżnia ten poradnik spośród innych publikacji, to duże zrozumienie i empatia autorów względem osób starszych i ich opiekunów. Ponadto, poradnik nie tylko skupia się na problemach medycznych, ale porusza szereg praktycznych zagadnień związanych z opieką nad osobą starszą oraz kwestie związane z emocjami i relacjami między opiekunami a osobami starszymi.

Jest to pozycja, która z pewnością będzie przydatna dla tych, którzy zajmują się opieką nad osobami starszymi – zarówno rodzin i opiekunów nieformalnych, jak i dla profesjonalnych opiekunów.

Pobierz publikację „Zrozumieć starość – Poradnik dla Rodzin i Opiekunów Seniorów” (PDF) – TUTAJ.

Wydawnictwo zostało przygotowane przez Fundację „Zaczyn” działającą na rzecz środowiska seniorów i osób potrzebujących wsparcia, we współpracy z ekspertami i podmiotami świadczącymi usługi w zakresie opieki domowej dla seniorów (Grupa Promedica 24).

Gorąco polecamy lekturę tego poradnika!Przejdź na górę