Przejdź do treści

Kultura
i turystyka

Nigdy nie jest za późno, żeby zostać wolontariuszem!

Grafika zachęcająca do aktywnego spędzania czasu, działając jako wolontariusz Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Na zdjęciu czworo seniorów w strojach sportowych przybijających piątkę. W tle las.

Nadarza się świetna okazja, by stać się częścią Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Komitet Organizacyjny rozpoczął rekrutację wolontariuszy, którzy pomogą zorganizować największą imprezę sportową w Europie w nadchodzącym roku.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zbliżają się wielkimi krokami – do startu imprezy pozostało nieco ponad osiem miesięcy. To czas, by rozpocząć rekrutację wolontariuszy. Bez wsparcia tych osób nie odbyłaby się żadna duża impreza sportowa.

Oferta niemal dla każdego

Kogo poszukują organizatorzy? Głównym wymogiem jest dolna granica wieku. Na dzień 1 czerwca 2023 roku wolontariusz musi mieć ukończone 16 lat. Górnej granicy wieku brak. Poszukiwani są uczniowie, studenci, osoby pracujące, ale też seniorzy. Kandydaci na wolontariuszy powinni znać język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym. Organizatorzy oczekują także, by wolontariusze byli dyspozycyjni w trakcie Igrzysk przez minimum osiem dni.

– Poszukujemy osób aktywnych, chętnych do pomocy i otwartych na nowe znajomości. Nie wymagamy żadnego doświadczenia, wolontariusz zdobędzie je wraz z nami w trakcie organizacji Igrzysk. Współpraca z nami to szansa, by zobaczyć, jak od środka wygląda organizacja wielkiej sportowej imprezy. Zapewniam, że to będzie wspaniała przygoda – mówi prezes Komitetu Organizacyjnego Marcin Nowak.

Pakiet startowy i ubezpieczenie

Wolontariusze będą potrzebni w każdym momencie trwania imprezy – od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Będą mieć kontakt z kibicami i sportowcami z całej Europy. Pomogą dziennikarzom, sędziom i trenerom. Działalność przy organizacji Igrzysk Europejskich będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy.

Każdy wolontariusz zostanie wyposażony w pakiet startowy, w którym znajdzie strój i gadżety. Zapewnione zostaną także: wyżywienie w trakcie pełnienia obowiązków, bezpłatna komunikacja miejska na czas trwania igrzysk, ubezpieczenie NNW, odpowiednie szkolenia umożliwiające rozpoczęcie działań oraz certyfikat udziału w wolontariacie. Dla osób spoza Małopolski przewidziana jest również możliwość skorzystania z zakwaterowania.

Aby zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Link do formularza znajduje się na stronie www.ie2023.pl/wolontariat. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, prowadzone online, na które zaproszeni zostaną wybrani kandydaci. Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 15 stycznia 2023 roku, natomiast rozmowy rekrutacyjne będą przeprowadzane od grudnia 2022 roku do kwietnia 2023 roku.

Seniorze, nie czekaj! Już dziś zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich! Być może czeka Cię przygoda życia! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Organizatorami Igrzysk. Z pewnością chętnie podzielą się szczegółowymi informacjami, co należy zrobić, by zgłosić swoją kandydaturę.

Dwanaście dni sportowego święta

Impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Gospodarzami Igrzysk będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. Ceremonia otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie. Na tym samym obiekcie 2 lipca dojdzie do uroczystego zamknięcia igrzysk. Igrzyska Europejskie to dwanaście dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w Krakowie, Krynicy Zdrój, Tarnowie, Zakopanem, Chorzowie i we Wrocławiu.

Kontakt dla mediów

  • Rzecznik prasowy Igrzysk Europejskich, Dawid Gleń
  • Tel. +48 502 186 774
  • media@ie2023.pl

Przydatne linki dla chętnych, by zostać wolontariuszem

  • spot promocyjny Wolontariat: 
  • Film „Jak zostać wolontariuszem?”


Przejdź na górę