Przejdź do treści

Zdrowie
i opieka

Przed nami VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Baner promujący 6. Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, przedstawia na zdjęciu troje uśmiechniętych seniorów w plenerze, logo Srebrna Małopolska i zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego na wydarzenie.

Już 16 listopada 2023 r. w krakowskim Kinie Kijów odbędzie się VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. W tym roku porozmawiamy o przestrzeni bezpiecznej dla seniorów. Wydarzenie uświetni wystąpienie gościa specjalnego oraz dedykowany osobom starszym pokaz stylizacji wraz z prelekcją „Piękni w każdym wieku”.

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – czas na przestrzeń!

W tym roku tematem przewodnim Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki jest przestrzeń – zarówno ta fizyczna związana z mieszkaniem i otoczeniem, jak i wirtualna. To zagadnienie jest niezwykle ważne dla seniorów, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej debaty. Dla każdego znajdzie się miejsce w przestronnej sali Kina Kijów.

Porozmawiamy o tym, jakie udogodnienia możemy wprowadzić w naszych domach, które poprawią jakość codziennego życia nie tylko osób starszych, ale też ich opiekunów i młodszych członków rodzin. Chcielibyśmy poświęcić czas na dyskusję nad tym, co najbardziej powstrzymuje osoby starsze by aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym – czy są to głównie bariery architektoniczne, czy może mało atrakcyjne otoczenie? A może osoby starsze po prostu nie czują się bezpiecznie poza domem? Kim jest tzw. więzień czwartego piętra?

A skoro o bezpieczeństwie mowa, nie możemy pominąć tematu przestrzeni wirtualnej! Komputery, smartfony, tablety i bezkresny Internet mogą budzić lęk. Stąd rosnąca popularność kursów oswajających świat cyfrowy i będziemy o nich rozmawiać podczas Kongresu, starając się podpowiedzieć, jak i gdzie szukać ofert takich szkoleń w dogodnej lokalizacji. Dużo miejsca poświęcimy tematowi bezpieczeństwa w Internecie, szczególnie w wymiarze życia codziennego – bankowości internetowej, zakupach online. Porozmawiamy też o tym, jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniami i atakami hackerskimi.

Dodatkowe atrakcje Kongresu

Tegoroczny Kongres to nie tylko debaty. W przestronnych wnętrzach Kina Kijów zorganizujemy przestrzeń wystawienniczą z produktami i usługami dedykowanymi osobom starszym. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie wystąpienie gościa specjalnego – osobistości niezwykle cenionej przez niemalże wszystkie pokolenia Polaków! Kto to będzie? Uchylimy rąbka tajemnicy już wkrótce!

Pomiędzy debatami zaplanowaliśmy prelekcję pn. „Piękni w każdym wieku”, której towarzyszyć będzie pokaz stylizacji. Chcemy udowodnić, że metryka nie ogranicza nas i zawsze możemy wyglądać modnie i czuć się pięknie!

Jak zawsze, podczas Kongresu zaproponujemy poczęstunek, byśmy pełni energii mogli wszyscy uczestniczyć w tym całodniowym wydarzeniu!

Wkrótce ruszy rejestracja na VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, dlatego już dziś zapisz datę 16 listopada 2023 r. w swoim kalendarzu!

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki jest organizowanym cyklicznie wydarzeniem, podczas którego poruszamy tematy istotne dla małopolskich seniorów. Zaproszeni przez nas eksperci dzielą się swoją wiedzą i inspirują lokalnych działaczy na rzecz seniorów do podejmowania nowych inicjatyw. Jeśli chcesz przeczytać, o czym rozmawialiśmy podczas poprzednich edycji, zapraszamy do zakładki „Srebrna Małopolska”, gdzie zamieściliśmy relacje ze zorganizowanych do tej pory kongresów.Przejdź na górę