Przejdź do treści

Kultura
i turystyka

Oferta turystyczna Małopolski dedykowana seniorom

Seniorzy na szlaku

Małopolska daje Seniorom ogromne możliwości i otwiera się na ich potrzeby. Dlatego radzimy jak dobrze przygotować się do wycieczki i dokąd się udać. Podpowiemy, gdzie można aktywnie i ciekawie spędzić czas oraz jak zorganizować wypad dla siebie i znajomych będąc w dojrzałym wieku.

Idealną destynacją dla Seniorów wydają się być liczne małopolskie uzdrowiska. Krynica, Szczawnica, Piwniczna, Wysowa, Rabka Zdrój i inne miejscowości uzdrowiskowe przyciągają nie tylko wodami, które potrafią wspomagać leczenie wielu schorzeń, sanatoriami z szerokim wachlarzem zabiegów, pięknym otoczeniem i czystym powietrzem, ale przede wszystkim ofertą kulturalną i rozrywkową skierowaną do osób dojrzałych. Dzięki uzdrawiającej i rewitalizującej mocy wód, towarzystwu i różnorodnym rozrywkom odzyskują oni radość życia i nierzadko przeżywają swoją drugą młodość. 

Kuracjuszka pije wodę mineralną
Fot. Archiwum UMWM

Seniorzy to około 1/5 turystów odwiedzających Małopolskę, dlatego tym bardziej zauważalne są ich potrzeby. Nie brakuje dedykowanych ofert i różnorodnych działań aktywizujących seniorów w obszarze turystyki. Inspiracji na dłuższe wyprawy i krótsze wycieczki polecamy szukać na visitmalopolska.pl i w aplikacji mobilnej, gdzie znajduje się aktualna oferta turystyczna Małopolski. 

Srebrne podróże po Małopolsce – naturalnie!Przejdź na górę